Czadoman

Paweł Dudek
Czadoman

“Trzeba mieć swój świat i swoje kredki,
trzeba być walniętym troszeczkę
i mi jest z tym dobrze.
Trzeba mieć dystans do samego siebie.”

Paweł Czadoman Dudek

Biografia

Paweł Dudek, znany szerszej publiczności przede wszystkim jako Czadoman, to muzyk i wokalista pochodzący z niewielkiej miejscowości Opalewo, położonej w województwie lubuskim. Jako Czadoman wykonuje muzykę disco polo i dance, ale sprawdza się również w innych gatunkach, śpiewając utwory rockowe i ballady.
Publiczność pokochała go jako superbohatera w charakterystycznym kostiumie i masce w 2013 r. Jego sceniczne alter-ego miało być sposobem na wyróżnienie się na rynku i dostarczenie publice rozrywki w niespotykanej dotąd formie. Jako sceniczny superbohater, Czadoman mocno odbiega od klasycznego wizerunku gwiazdy muzyki dance, okazało się jednak, że intrygująca i szczera postać spodobała się widowni, a ludzie pokochali go od pierwszego wejrzenia.

Działalność artystyczna

Paweł Dudek zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 15 lat, jako wokalista rockowego zespołu „Arena”. Już wcześniej pasjonował się muzyką, grając na klawiszach, śpiewając w kościele i szkole czy wygrywając przeglądy piosenek dziecięcych. Inspiracją dla niego byli tacy wykonawcy jak Michael Jackson, Tina Turner czy Led Zeppelin.
Od 2013 r. występuje pod pseudonimem Czadoman. Wylansował mnóstwo hitów, z których najbardziej znanymi są „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Bliźniaczki”, które osiągnęły ogromny sukces i wielomilionowe wyświetlenia. Obecnie jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny rozrywkowej, który zrewolucjonizował muzykę taneczną swoją oryginalną postacią.
Każdy występ Czadomana to wyjątkowe wydarzenie, które zawsze dostarcza wielu wrażeń i ogromną dawkę pozytywnych emocji. Nic dziwnego, że zawsze przyciągają tłumy wiernych fanów, którzy z utęsknieniem czekają na kolejne wydarzenia z jego udziałem.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

W latach 2017–2019 Paweł Dudek był jednym z jurorów programu Polo TV pt. „Disco Star”. W 2019 uczestniczył w dziewiątej edycji popularnego programu „Taniec z Gwiazdami”.
Największe uznanie i popularność przyniósł mu udział w trzynastej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jego oszałamiające występy udowodniły wielu, że Czadoman to nie tylko gwiazdor disco-polo, ale utalentowany wokalista, który znakomicie odnajduje się w różnorodnej stylistyce. Paweł Dudek zwyciężył w finale, wcielając się w rolę Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Jego interpretacja utworu „Jest taki samotny dom” wprawiła widzów i jurorów programu w zachwyt, a jego występ został nagrodzony owacją na stojąco oraz oczywiście wygraną.
Czadoman czek na 100 tysięcy złotych, który otrzymał w ramach nagrody, przekazał Fundacji Rak’n’Roll.