Czadoman
Czadoman
Paweł Dudek

Paweł Dudek, znany szerszej publiczności przede wszystkim jako Czadoman, to muzyk i wokalista pochodzący z niewielkiej miejscowości Opalewo, położonej w województwie lubuskim.

Jako Czadoman wykonuje muzykę disco polo i dance, ale sprawdza się również w innych gatunkach, śpiewając utwory rockowe i ballady.

Publiczność pokochała go jako superbohatera w charakterystycznym kostiumie i masce w 2013 r.

Jego sceniczne alter-ego miało być sposobem na wyróżnienie się na rynku i dostarczenie publice rozrywki w niespotykanej dotąd formie.

Jako sceniczny superbohater, Czadoman mocno odbiega od klasycznego wizerunku gwiazdy muzyki dance, okazało się jednak, że intrygująca i szczera postać spodobała się widowni, a ludzie pokochali go od pierwszego wejrzenia.

BIOGRAFIA
Ruda
czadoman
Działalność
artystyczna

Paweł Dudek zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 15 lat, jako wokalista rockowego zespołu „Arena”. Już wcześniej pasjonował się muzyką, grając na klawiszach, śpiewając w kościele i szkole czy wygrywając przeglądy piosenek dziecięcych. Inspiracją dla niego byli tacy wykonawcy jak Michael Jackson, Tina Turner czy Led Zeppelin.

Od 2013 r. występuje pod pseudonimem Czadoman. Wylansował mnóstwo hitów, z których najbardziej znanymi są „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Bliźniaczki”, które osiągnęły ogromny sukces i wielomilionowe wyświetlenia.

Obecnie jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny rozrywkowej, który zrewolucjonizował muzykę taneczną swoją oryginalną postacią. Każdy występ Czadomana to wyjątkowe wydarzenie, które zawsze dostarcza wielu wrażeń i ogromną dawkę pozytywnych emocji.

Nic dziwnego, że zawsze przyciągają tłumy wiernych fanów, którzy z utęsknieniem czekają na kolejne wydarzenia z jego udziałem.

RUDA-CZADOMAN3
Twoja twarz brzmi znajomo

W latach 2017–2019 Paweł Dudek był jednym z jurorów programu Polo TV pt. „Disco Star”. W 2019 uczestniczył w dziewiątej edycji popularnego programu „Taniec z Gwiazdami”.

Największe uznanie i popularność przyniósł mu udział w trzynastej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jego oszałamiające występy udowodniły wielu, że Czadoman to nie tylko gwiazdor disco-polo, ale utalentowany wokalista, który znakomicie odnajduje się w różnorodnej stylistyce. Paweł Dudek zwyciężył w finale, wcielając się w rolę Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Jego interpretacja utworu „Jest taki samotny dom” wprawiła widzów i jurorów programu w zachwyt, a jego występ został nagrodzony owacją na stojąco oraz oczywiście wygraną.

Czadoman czek na 100 tysięcy złotych, który otrzymał w ramach nagrody, przekazał Fundacji Rak’n’Roll.

Sprawdź gdzie kupić Rudą Przejdź do sklepów
Ruda Wódka
Czadoman
Czy masz powyżej
18 lat?

Wchodząc na stronę akceptujesz nasze warunki korzystania ze strony oraz naszą polityka prywatności.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystaj z alkoholu odpowiedzialnie. Nie udostępniaj ani nie przekazuj tych informacji osobom niepełnoletnim.